Crowdfunding

 

Pokud chceme realizovat svůj projekt nebo podnikatelský záměr, potřebujeme dostatečné finanční prostředky. Ty se můžeme snažit získat různě od známých nebo od banky, ne vždy se nám je ale podaří získat. V takovém případě je třeba hledat alternativy, jak zafinancovat svůj projekt. Jednou z možností je právě kolektivní financování neboli crowdfunding. Jak vypadá reklama svého podnikání na stránkách projektu YeahCoach se můžete podívat ZDE:


https://jobs.yeahcoach.com/cs/vladimira-bujakowska-WRYRB/+lz112/

 

Slovo crowdfunding bylo poprvé použito Michalem Sullivanem na jeho fundavlogu v roce 2006, kdy se pokoušel vytvořit inkubátor na videoblogy a podobné projekty s jednoduchou funkcí na financování. Jeho koncept byl založen na společném zájmu a financování davem. Jeho projekt tehdy nebyl úspěšný a samotný pojem crowdfunding se začal používat až o pár let později s příchodem platformy Kickstarter. Velkou roli pochopitelně sehrálo i všeobecné rozšíření internetu v posledních letech.

Pojem crowdfunding je sloučenina dvou anglických slov – „crowd“ – dav a „funding“ – financování.

Crowdfunding má několik typů, které lze rozlišovat dle odměny, kterou ti, kteří přispívají, za svůj příspěvek získají.

Jak to funguje?

Crowdfundingová platforma poskytuje autorům prostor na zveřejnění nápadu s prosbou o finanční pomoc. Crowdfunding je tedy založen na zveřejnění myšlenky projektu na crowdfundingovém portálu s cílem získat finanční prostředky od lidí, s nimiž by autor běžně nepřišel do styku.

Autorem projektu může být kdokoliv s kreativním nápadem. Avšak samotný nápad k úspěchu nestačí. Autor musí vytvořit charakteristiku projektu, kampaň a určit cílovou částku, kterou potřebuje pro realizaci svého projektu. Na výběr této částky má v rozmezí od jednoho až do šedesáti dnů.

 

 

Pro více informací vyplňte formulářík a klikněte. Ozvu se Vám brzy! Janajob

Crowdfunding

Chci vědět více

Kontakt

vydelky-janajob
Czech republic

420 724 303 376

SKYPE: vladka991

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode